ФСПУ це федерація страхових посередників України, страховий ринок, послуги, брокер

РАЗДЕЛЫ

Aon, DFC США запускає програму перестрахування для розблокування та прискорення інвестицій в Україну

Глобальний страховий та перестраховий брокер Aon співпрацює з Міжнародною фінансовою корпорацією США (US DFC) над новою програмою страхування на суму 350 мільйонів доларів США, спрямованою на прискорення нових капітальних інвестицій та відновлення економіки в Україні.
Оскільки війна в Україні триває понад два роки після вторгнення Росії, ця перша у своєму роді програма дозволяє місцевій страховій галузі відповідним чином оцінювати ризики та залучати в Україну вкрай необхідний новий капітал. Програма включає механізм комплексного перестрахування на суму 50 мільйонів доларів США, координований Aon, який дає змогу DFC США перестрахувати ризики, пов’язані з війною, і розширити страховий потенціал в Україні. Aon тісно співпрацював з DFC та Міністерством розвитку економіки та торгівлі України, щоб підтримати видачу полісів воєнних ризиків на місцях для підприємств, які працюють в Україні. 

Таким чином, DFC виступатиме перестрахувальником для кваліфікованих страховиків, які видають поліси в Україні, і використовуватиме свій баланс, щоб взяти на себе 50 мільйонів доларів перестрахування ризиків, пов’язаних з війною в країні. У той же час Aon і DFC співпрацювали над додатковим полісом страхування від воєнних ризиків на 300 мільйонів доларів США, розробленим спеціально для охорони здоров’я та сільського господарства України. Брокер каже, що це підкреслює високий попит на доступне страхування військових ризиків з боку приватних компаній, що працюють в Україні, який лише зростатиме під час реконструкції. 

 Ерік Андерсен, президент Aon, на конференції з відновлення України в Берліні сказав: «Капітал не піде туди, де він не захищений, і ця безпрецедентна програма з Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку США спрямована на те, щоб розблокувати та прискорити інвестиції в Україну одночасно. коли потреба найбільш гостра. «Цей революційний механізм дозволить місцевій страховій індустрії належним чином оцінити ризики та залучити такий необхідний новий капітал в Україну, одночасно створюючи потенціал і можливості в країні для підтримки реконструкції». Генеральний директор DFC Скотт Натан на конференції Ukraine Recovery Conference сказав: «Уряд США вживає заходів, щоб допомогти залучити капітал у приватний сектор в Україні. 

Приватний сектор має вирішальне значення для відновлення України, і ми використовуємо наші унікальні інструменти, особливо страхування політичних ризиків, щоб зміцнити довіру інвесторів до України в цей критичний момент». Було підтверджено, що першою компанією, сертифікованою як кваліфікований український страховик, яка отримала доступ до механізму перестрахування, є ARX, українська дочірня компанія Fairfax Financial. Aon, DFC і ARX працюватимуть разом, щоб створити портфель полісів страхування від воєнних ризиків для компаній, що працюють в Україні, і підтримають ARX у розширенні пропозиції страхування від воєнних ризиків в країні. 

Aon стверджує, що за наявності такої можливості кваліфіковані страхові компанії можуть надавати швидкі поліси страхування від воєнних ризиків на місцях для компаній, які працюють в Україні. У довгостроковій перспективі цей новий механізм може заохотити участь інших перестрахових компаній у приватному ринку в Україні, сприяючи створенню основи приватних інвестицій, які будуть важливими для відновлення, каже Aon. За словами брокера, спеціальний представник США з питань економічного відновлення України Пенні Прітцкер відіграла важливу роль у активізації підтримки державного та приватного секторів. Прітцкер була призначена як спеціальний представник США з питань економічного відновлення України у вересні 2023 року. 

«Коли ми шукали можливості підтримати українську економіку, ми визнали, що потужний ринок страхування є важливим для залучення інвестицій у країну. Залучення нового приватного капіталу в Україну допоможуть місцевим підприємствам працювати в країні сьогодні, одночасно готуючи Україну до реконструкції та подальшого економічного зростання», – сказала Прітцкер.

НОВИНИ